Kolor ma znaczenie

modna kobieta

Okulary przeciwsłoneczne damskie to jeden z bardziej stylowych dodatków w okresie wiosenno-letnim. Każda z pań powinna więc wyposażyć się w dobrej jakości, modne okulary przeciwsłoneczne, by zadać szyku swoim stylizacjom. Jednak na kroju i kolorze zakup odpowiednich okularów się nie kończy.

Modne okulary przeciwsłoneczne i kolor ich soczewek

Okulary przeciwsłoneczne damskie mogą mieć różne kolory soczewek. Oczywiście najpopularniejsze są te czarne, jednak coraz częściej znajdujemy też okulary z soczewkami brązowymi, żółtymi, a nawet z zielonymi czy też czerwonymi. Poza tym, że pełnią one funkcję estetyczne, to jednak spełniają też swego rodzaju funkcje ochronne. Kolorowe soczewki filtrują konkretne barwy i z tego też względu są one przeznaczone do stosowania w konkretnych warunkach oświetleniowych. I tak w przypadku niebieskich soczewek są one niezwykle przydatne w zimie, fioletowe podkreślają kolory, dlatego też bardzo często używane są w lecie i na wiosnę, Zaś te żółte podnoszą jakość widzenia po zmroku. Najbezpieczniej oczywiście wybrać jest te czarne, ponieważ będą pasowały do większości ubrań, jeżeli bowiem zależy nam na ochronie wzroku, a nie tylko na modnym wyglądzie,wówczas warto jest dopasowywać kolory soczewek do panujących warunków.

Różne rodzaje filtrów w okularach przeciwsłonecznych

Decydując się na zakup okularów przeciwsłonecznych damskich powinniśmy też zwracać uwagę na rodzaj zastosowanego w nich filtra. Zwykłe filtr UV chronią przed szkodliwym promieniowaniem UVA, UVB, a także UVC, czyli tak zwanym promieniowaniem ultrafioletowym w różnych zakresach długości fal. Popularne i często wybierane filtry polaryzacyjne pozwala uniknąć ostrych refleksów słonecznych na jakie jesteśmy narażeni na przykład podczas prowadzenia samochodu. Fotochromy są zbawienie dla osób, które noszą okulary korekcyjne, ponieważ może budować też w zwykłe okulary.

Comments are closed.