Kalosze damskie – czy to praktyczne rozwiązanie?

kalosze z ociepleniem

Kalosze już od kilku lat zaczęły być znów widziane na ulicach i to nie tylko w wydaniu dziecięcym. Dostępne są wersje w wielu kolorach i we wzorach, matowe, błyszczące, a nawet przyozdobione kokardkami. Czy kalosze to praktyczne rozwiązanie czy hit mody?

Czy kalosze to praktyczne i wygodne obuwie?

Wiele osób uważa kalosze za niezbyt wygodne, z kolei kobiety częściej mają obawy przed ich założeniem ze względu na ich wygląd – przeciwniczki tego rodzaju obuwia uważają je za nieatrakcyjne i niekobiece. Nie da im się jednak odmówić praktyczności – są nieprzemakalne, a więc idealne na duży deszcz czy spacer po błotnistej łące. Nikogo nie dziwią już kalosze widziane na ulicach, bowiem zmiana klimatu często powoduje długie i silne opady. Wybierając odpowiedni model warto zwrócić uwagę na ich ciężar – najtańsze kalosze często wykonane są z bardzo grubej gumy, która jest ciężka. Zbyt duża waga obuwia nie jest wygodna w noszeniu, ale także sprawia, że guma „zgina” się podczas chodzenia i może ulec pęknięciu, dlatego warto wybrać lżejsze obuwie.

Kalosze damskie krótkie czy długie, kolorowe czy jednolite?

Damskie kalosze dostępne są niemal w każdej wersji kolorystycznej. Jednolite kolory z pewnością przypadną do gustu tradycjonalistkom, zaś odważne wzory jak na przykład duże kwiaty wpasują się w gusta bardziej śmiałych osób. Modele sięgające do kostek sprawdzą się u kobiet, które stosują kalosze tylko sporadycznie, zaś dłuższe będą odpowiednie dla osób u których częściej pada i są większe kałuże. Niezależnie od ich wykończenia – matowego czy błyszczącego, kalosze są bardzo łatwe do wyczyszczenia, co również jest ich zaletą.

Podsumowując kalosze (https://deezee.pl/kalosze) to idealne obuwie dla kobiet, które cenią praktyczne rozwiązania. O ile względy estetyczne to tylko kwestia gustu, kalosze z pewnością sprawdzą się podczas ulewy lepiej niż inne rodzaje obuwia.

Comments are closed.