Do czego nosić kowbojki damskie?

Słynne przysłowie mówi: „Do odważnych świat należy!” Powiedzenie to idealnie sprawdza się w modzie. Tu nie należy trzymać się jednego schematu i bać się eksperymentowania. Wręcz przeciwnie, należy sięgać po nowatorskie rozwiązania, łączyć ze sobą różne elementy i mieć z tego radość. Jakiś czas temu na rynku pojawiły się buty kowbojki. Jak to w modzie bywa, ponownie przeżywają okres swojej świetności i praktycznie od razu znalazły rzesze zwolenniczek. Do czego powinno się je nosić?

Romantycznie, ale „z pazurem”

Mogłoby się wydawać, że kowbojskie buty wypada łączyć tylko ze spodniami. Nic bardziej błędnego! Im bardziej zwariowane kompilacje, tym lepiej, to w końcu moda!

Buty rodem z Dzikiego Zachodu świetnie prezentują się z kwiecistymi, zwiewnymi sukienkami za kolano. Brązowa para z zamszu podkreśli lekkość stroju, a jednocześnie będzie dla niej ciekawym kontrastem.

Nieco bardziej dziewczęco kobiety prezentują się w białej, lnianej lub bawełnianej sukience w połączeniu z beżowymi botkami typu kowbojki.

Kowbojki + spódnica

Kowbojki damskie tworzą wprost idealną kompozycję z niesymetrycznymi spódnicami. Złamana symetria, skórzane buty do połowy łydki plus zarzucona na ramiona czarna, kurtka ze skóry? To po prostu musi się udać!

Fanki rockowego stylu bardzo dobrze odnajdą się w stylizacji, gdzie pierwsze skrzypce odgrywa tiulowa spódniczka. Założenie do niej kowbojskich kozaków z ćwiekami lub klamrami sprawi, że obok takiej kompozycji nikt nie przejdzie obojętnie.

Jeśli do pracy przywykło się zakładać ołówkową spódnicę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby na nogi wsunąć buty kowbojki! Ważne, aby były one w nieco bardziej wygaszonym tonie i nie sięgały dalej niż za kostkę. Całość wygląda wtedy bardzo elegancko, a zarazem profesjonalnie i jest mile widziana w służbowym dress codzie.

Comments are closed.